Kullanım Koşulları

2plan KATILIM VE KULLANIM KOŞULLARI
İKİNCİ PLAN OTOMOTİV VE TİCARET A.Ş.’ne ait www.2plan.com.tr adresli web sitesi/mobil uygulama ve/veya 2plan Terminal adresinde fiziki olarak yapılan ihale sistemine, satılması maksadıyla aracınızı ekleyebilir, ihaledeki araçlara teklif verebilir ve araç alabilirsiniz.         
Web sitesi/mobil uygulamanın indirilmesi ve kullanılması sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar, hak ve yükümlülükler aşağıda yer almaktadır.

2plan İhale Sistemi kapsamındaki hizmetlerden yararlanmak için, üyelik bilgilerinin eksiksiz olarak doldurulması ve alıcı ya da satıcı olarak uygun üyelik sözleşmesinin okunarak onaylanması gerekmektedir.

2plan İhale Sistemi alıcı veya satıcı olarak üye olduğunuz sırada, vermiş olduğunuz kişisel bilgilerin (ad, soyad, cep telefonu numarası, e-posta adresi) doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Kişisel bilgilerin doğruluğu kendi sorumluluğunuzda olup, verilen bilgilerin hatalı veya gerçeğe aykırı olması nedeniyle meydana gelebilecek her türlü zarar kendi sorumluluğunuzdadır.

2plan İhale Sistemi kapsamında alıcı veya satıcı olarak hizmet alabilmeniz için;
1.    Gerçek kişi olmanız
2.    Şahsen ve/veya şirket ortağı veya başka herhangi bir sıfatla ikinci el araç alım-satım ticaretiyle iştigal etmiyor olmanız gerekmektedir.
3.    İhale saatinden en az 24 saat önce 5.000TL teminat tutarını aşağıdaki hesaba “Açık Arttırma Teminat Bedeli” olarak açıklama yazmanız ve yatırmanız gerekli. Katılımcının şahsi hesabından tutarı iletmesi zorunludur, katılımcı ile ödeme gelen hesaplar arasında isim farklılığı olması halinde kayıt işlemi tamamlanamayacaktır.
İşbankası / İst. Şube- İkinci Plan Otomotiv ve Ticaret A.Ş.       
TR02 0006 4000 0011 2990 7843 86
Araç almanız halinde yatırdığınız tutar satış işleminde araç teminatı olarak sayılacaktır, araç satın almamanız halinde yatırdığınız tutar tarafınıza 1 iş günü içerisinde iade edilecektir.

Yukarıda belirtilen kriterleri karşılıyor olmak, başvuru sahibine otomatik olarak 2plan İhale Sistemine dahil olabilme hakkını vermez. 2plan herhangi bir sebep göstermeksizin alıcı veya satıcı başvurularını kabul etme hakkına sahiptir.

İhale katılımcıları bir ihalede yalnızca bir adet araç satın alma hakkına sahiptir. 

Siteyi ziyaret ettiğiniz esnada ve/veya fiziki olarak ihaleye alıcı veya satıcı olarak katılırken sizden talep edilen kişisel bilgilerden hangilerinin ne koşullarda kullanılabileceği hakkında detaylı bilgiye https://www.2plan.com.tr/sayfa/kvkk-politikasi/  adresinde yer alan KVK Politikası ve https://www.2plan.com.tr/sayfa/gizlilik-sozlesmesi/ adresinde yer alan Gizlilik Sözleşmesi metinlerinden ulaşabilirsiniz.

Web sitesi/mobil uygulama içerisinde yer alan bağlantı, yönlendirme (link vs.) veya iliştirilmiş içeriğe ilişkin olarak 2plan’ın sorumluluğu bulunmamaktadır. 2plan, bu bağlantı ve yönlendirmelerin içeriğini kontrol etmediği gibi, doğru olduğu, virüs vs. zararlı bir öğe içermediği ve hukuka uygun olduğu gibi fakat bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla hiçbir bir garanti vermemektedir.

2plan, uygulamanın virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf etmekle birlikte gelişen teknoloji, teknik sorun, herhangi bir yazılım veya diğer sebeplerle cihazınızda kullandığınız yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelmesinden dolayı 2plan’a sorumluluk yüklenemez.

Bu Sözleşme ile ilgili bilgi almak ya da herhangi bir bildirimde bulunmak için info@2plan.com.tr adresine elektronik posta gönderebilir veya 444 42 72 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bu Kullanım Koşullarına www.2plan.com.tr adresli web sitesi/mobil uygulama üzerinden erişilebilir olup, 2plan bu koşulları dilediği zaman değiştirme hakkına sahiptir.   Değiştirilen hüküm ve koşulların, sitede yayımlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girdiği kabul edilecektir.